Jak działa skup?

Jak działa skup? To tylko trzy proste kroki!

1. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie lub telefonicznie. Nasz pracownik poinformuje Cię o wszystkim, co jest potrzebne do przeprowadzenia transakcji kupna-sprzedaży.

2. Przyjdź do nas osobiście lub wyślij produkt do naszej siedziby.

3. Odbierz swoje pieniądze.

 

FAQ

Co mogę skupić?

Przedmiotem skupu mogą być wyłącznie wyroby inwestycyjne ze złota lub srebra (w formie monet lub sztabek). Skupowi nie podlegają: biżuteria, złom złota, złom srebra, kamienie szlachetne

Jak wyceniane są produkty?

Złoto i srebro inwestycyjne wyceniane jest zgodnie z kalkulatorem zamieszczonym na stronie „skup-zlota.pl”, który aktualizuje się wraz ze zmianą ceny kruszcu na rynku światowym. Mennica Gdańska zastrzega prawo do ponownej lub dodatkowej kalkulacji ceny w przypadku, gdy wystąpi błąd w automatycznym wyliczeniu kalkulatora. Oferta podana w momencie wyceny obowiązuje na dany dzień roboczy. Jeżeli Klient podejmie decyzję o sprzedaży w późniejszym terminie, wycena podlega ponownej kalkulacji.

Jak mogę przekazać produkty?

Produkty mogą być przekazane pracownikowi Mennicy Gdańskiej na miejscu, przy ul. Matejki 20/1 w Gdańsku lub za pomocą wysyłki. Klienci, którzy zdecydują się na zawarcie umowy na odległość, zobowiązani są do przesłania przedmiotu skupu na adres podany przez Mennicę Gdańską, gdzie sprawdzona zostanie jego autentyczność

Kto płaci za przesyłkę?

Koszt przesyłki zawierającej przedmiot sprzedaży przy transakcjach powyżej 10 000,00 zł pokrywa Mennica Gdańska. Produkty o kwotach niższych wysyłane są na koszt Klienta.

Kiedy mogę spodziewać się pieniędzy?

Po zawarciu umowy Mennica Gdańska wypłaca umówioną sumę gotówką w dniu przekazania towaru na miejscu lub przelewem wykonanym w ciągu 24h na wskazany przez Klienta rachunek bankowy. W przypadku umowy zawartej na odległość, Mennica Gdańska dokonuje płatności na wskazany rachunek bankowy w ciągu 3 dni od momentu otrzymania podpisanej przez Klienta umowy.

Co się stanie, jeśli produkt wysłany do mennicy okaże się fałszywy?

Jeśli okaże się, że przekazany nam przedmiot nie jest wykonany z metalu, który był deklarowany, przedmiot zostanie odesłany na koszt Klienta.